Vyhlídkové lety z Ostravy

Tady je několik příkladů v okolí Ostravy kam se lze vydat. Vše to jsou pouze náměty, ale trasu upravíme podle potřeby a předpokládá se, že budete chtít také zakroužit nad vaším domem. Můžeme letět prakticky kamkoliv, kde budete chtít. Dolet je asi 1000 km a i pak můžeme přistát na tankování a pokračovat dále 🙂

Beskydy

Nejbližší zajímavou lokalitou jsou Beskydy. Například po vzletu z Mošnova nad Štramberkem uvidíte Trúbu, pak Radhošť, Pustevny, přehradu Šance, Lysou Horu. Dále se pak okolo letiště Frýdlant a hradu Hukvaldy vrátíme na Mošnov. Let trvá od vzletu do přistání asi 30 min.

Město Ostrava a okolí

Dalším zajímavým místem je let nad město Ostrava. Prohlédnete si shora jednotlivé části města, industriální stavby a zjistíte, že z ptačí perspektivy vypadají známé místa zcela jinak. Po vzletu z Mošnova můžeme letět přes Frýdek-Místek, Žermanickou přehradu, přehradu Těrlicko, Havířov, Slezskou Ostravu, Bazaly a centrum města, Vítkovické hutě – „Ostravské Hradčany“, Mariánské Hory, pokračovat přes Porubu a přes Klimkovice návrat zpět na Mošnov. Délka bývá 30-45 minut podle toho kde všude se podíváme.

Jeseníky

Po vzletu z Mošnova se lze vydat přes Hrabyni, Opavu, okolo Krnova, Vrbna pod Pradědem, dále okolo Karlovy Studánky, Pradědu, přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně, přes Bruntál, přehradu Slezská Harta a Kružberk  zpět na Mošnov. Tento let trvá něco přes hodinu. Cestou lze také zaletět a přistát v Šumperku nebo Jeseníku.

a nebo …

Kamkoliv vás napadne 😉